Projekt: „Centrum Symulacji Medycznej - szansą na podniesienie jakości kształcenia”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Program Realizowany z Funduszy Europejskich.
Okres realizacji Projektu od 2020.04.01 do2022.12.31
Numer naboru: POWR.05.03.00-IP.05-00-005/19
Działanie: 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych
Beneficjent: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Partner w Projekcie: SPZOZ w Siedlcach. Szpital Miejski w Siedlcach
Wartość projektu: 2 587 008,72 zł
Po stronie Partnera:
Osoba zarządzająca: Pan Mirosław Leśkowicz, Dyrektor SPOZ w Siedlcach
Koordynator merytoryczny: Pani magister Katarzyna Dąbal
Celem głównym Projektu jest utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz nabycie przez studentów kierunku pielęgniarstwo do końca 2022 roku kwalifikacji niezbędnych na współczesnym rynku pracy.
W ramach Projektu Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach we współpracy z Partnerem opracuje i wdroży program rozwojowy uczelni na kierunku pielęgniarstwo.
Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej będzie służyło wyłącznie kształceniu praktycznemu pielęgniarek i będzie składało się z następujących sal:
• Pielęgniarskiej wysokiej wierności
• Pomieszczenia kontrolnego Sali pielęgniarskiej
• Sali egzaminacyjnej OSCE
• Sali symulacji z zakresu ALS
• Sali symulacji z zakresu BLS
• Sali do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich
• Sali do ćwiczeń umiejętności technicznych.

Projekt przewiduje przeszkolenie nauczycieli akademickich, techników i kadry zarządzającej w zakresie niezbędnym do prowadzenia zajęć edukacyjnych nowymi metodami symulacji medycznej oraz obsługi Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Projekt przewiduje także sfinansowanie zajęć dodatkowych wykraczających poza standardowy program kształcenia w zakresie zmieniających się trendów epidemiologiczno-demograficznych. W ramach Projektu zostanie utworzony podręcznik symulacji medycznej, baza scenariuszy symulacyjnych, aplikacja wspomagająca nauczanie, opracowane zostaną zasady funkcjonowania Centrum. Program zrealizuje postulaty podmiotów leczniczych kierowane do Uczelni w aspekcie przygotowania studentów do wykonywania przyszłego zawodu, w tym wyposażania ich w niezbędne kompetencje i umiejętności praktyczne.