Szkolenia wynikajace z Projektu, pn.:,, Centrum Symulacji Medycznej - szansą na podniesienie jakości kształcenia" ralizowane przez Partenera w Projekcie-
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlach .

Tematyka szkoleń:

specyfika diagnozowania, leczenia i rehabilitacji pacjentów w warunkach Oddziału Dziennego Psychiatrycznego. Edukacja i promowanie zdrowia psychicznego jako zadania Oddziału Dziennego Psychiatrycznego. Trening kompetencji społecznych jako element terapii pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrycznego. Trening funkcji poznawczych jako element terapii pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.  Opieka nad pacjentem leczonym w oddziale dziennym psychiatrycznym z powodu zaburzeń nastroju o podłożu organicznym.

Opieka nad pacjentem leczonym w oddziale dziennym psychiatrycznym z powodu zaburzeń osobowości.Opieka nad pacjentem leczonym w oddziale dziennym psychiatrycznym z powodu zaburzeń z kręgu nerwic i związanych ze stresem niewymagających hospitalizacji w warunkach oddziału dobowego.

Terapia zajęciowa w rehabilitacji zaburzeń psychicznych. Metody i formy pracy z pacjentem. Ergoterapia-forma terapii wykorzystująca różne rodzaje pracy z pacjentem. Usprawnianie percepcji. Gimnastyka i różne formy aktywności fizycznej. Ludoterapia. Metody relaksacji wykorzystywane w pracy z pacjentem Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.

Cel zajęć:

wzbogacenie wiedzy i umiejętności studentów poprzez poznanie pracy pielęgniarki w oddziale dziennym psychiatrycznym ogólnym, pielęgnowania pacjentów leczonych z powodu zaburzeń psychotycznych, zaburzeń nastroju, zaburzeń o podłożu organicznym, zaburzeń osobowości, zaburzeń z kręgu nerwic i związanych ze stresem, nie wymagających hospitalizacji w warunkach oddziału całodobowego.