Kombinezon geriatryczny został zaprojektowany, aby pokazać jak wiele ograniczeń niesie ze sobą starość. Głównym zadaniem kombinezonu geriatrycznego jest uwrażliwienie osób młodych, przyszłych kadr medycznych oraz społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi starszych oraz schorowanych seniorów.  Może założyć go każdy z nas, a to pozwala poczuć się dokładnie tak, jak czują się schorowani seniorzy. Przy użyciu kombinezonu doświadczamy problemów z chodzeniem, zginaniem się, czy też zdjęciem przedmiotu z wysokiej półki. Jest on doskonałym narzędziem dydaktycznym, z którego pomocą można przeprowadzić symulację starości. Badania z użyciem kombinezonu geriatrycznego zostały przeprowadzone w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, przez studentów kierunku pielęgniarstwo. Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach projektu: ,, Centrum symulacji medycznej-szansą na podniesienie jakości kształcenia”.

Celem warsztatów było podniesienie świadomości i empatii wobec osób starszych oraz  doświadczenie przez uczestników warsztatów ograniczeń jakie niesie za sobą starość w zakresie podstawowych czynności życiowych takich jak: siadanie na krześle, wstawanie z łóżka, otwieranie drzwi kluczem, zmian zachodzących w ciele człowieka w podeszłym wieku tj: zgarbienie, ograniczenie ruchomości w stawach, ograniczenie mobilności, usztywnienie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz ograniczenia w narządzie wzroku oraz słuchu  pod wpływem procesu starzenia się organizmu.

Warsztaty dotyczyły treningu empatii w odniesieniu do osób starszych z wykorzystaniem kombinezonu geriatrycznego.

Warsztaty Zrozumieć starość 7 semestralne.pdf
Warsztaty Zrozumiec starość 6 semestralne.pdf